Պաշտոնական մրցաշարեր

Որակավորման մրցաշարերը դիտեք այս էջում։

Ուշադրություն՝ կորոնավիրուսի պատճառով բոլոր մրցաշարերը հետաձգվել են։

01․03․2020



#Մրցաշարի անվանումԱնցկացման վայրըԺամկետներ
1Վետերանների Հայաստանի առաջնությունԵրևան, Շախմատի տուն2020-03-24/2020-04-01
2Վետերանների Եվրոպայի թիմային առաջնությունԼեհաստան2020-06-26/2020-07-05
3Վետերանների Եվրոպայի առաջնությունԼեհաստան, Յաստրեբիա Գորա2020-04-17/2020-04-27
4Վետերանների աշխարհի թիմային առաջնություն՝ 50+ և 65+Չեխիա, Պրահա2020-03-05/2020-03-15
5Վետերանների աշխարհի առաջնությունԻտալիա, Ասսիզի2020-11-05/2020-11-18
6Ստեփան Ավագյանի հուշամրցաշար-ՋերմուկՀայաստան, Ջերմուկ2020-07-01/2020-07-10
7Սիրողական շախմատի Եվրոպայի առաջնությունԱլբանիա, Դուրրաս2020-04-18/2020-04-26
8Սիրողական շախմատի աշխարհի առաջնությունՀունաստան, Կրետե, Հերակլիոն2020-04-02/2020-04-12
9Պատանիների Եվրոպայի թիմային առաջնությունՀունաստան, Սալոնիկ2020-07-09/2020-07-17
10Պատանիների Եվրոպայի առաջնությունԹուրքիա, Անթալիա2020-11-12/2020-11-22
11Պատանիների արագ և կայծակնային շ-ի աշխարհի առ. Մ18Հունաստան, Կրետե, Հերակլիոն2020-04-12/2020-04-16
12Պատանիների արագ և կայծակնային շախմատի Եվրոպայի առաջն.Սերբիա, Նովի Սադ2020-12-26/2020-12-30
13Պատանիների աշխարհի առաջնություն Մ14, Մ16, Մ18Ռումինիա, Մամայա2020-09-07/2020-09-20
14Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց ակումբային առաջնությունՀայաստան, Երևան2020-06-03/2020-06-09
15Հայաստանի պատանիների և աղջիկների առաջնության եզրափակիչՀայաստան, Շախմատի Ակադեմիա2020-04-13/2020-04-23
16Հայաստանի պատանիների և աղջիկների առաջն. կիսաեզրափակիչՀայաստան, Շախմատի Ակադեմիա2020-03-22/2020-04-01
17Հայաստանի մարզերի առաջնությունՀայաստան2020-05-29/2020-06-09
18Հայաստանի կանանց 76-րդ առաջնության կիսաեզրափակիչՀայաստան, Երևան2020-05-10/2020-05-20
19Հայաստանի կանանց 76-րդ առաջնության 1-ին խմբի մրցաշարՀայաստան, Երևան2020-07-23/2020-08-02
20Հայաստանի կանանց 75-րդ առաջնության բարձրագույն խումբՀայաստան, Երևան2020-01-11/2020-01-21
21Հայաստանի արագ շախմատի առաջնության կիսաեզրափակիչՀայաստան, Երևան2020-12-23/2020-12-23
22Հայաստանի 81-րդ առաջնության 1-ին խմբի մրցաշարՀայաստան2020-08-08/2020-08-23
23Հայաստանի 80-րդ առաջնության բարձրագույն խումբՀայաստան, Երևան2020-01-11/2020-01-21
24Կարեն Ասրյանի 13-րդ հուշամրցաշարԵրևան, Շախմատի տուն2020-06-20/2020-06-30
25Կանանց Եվրոպայի անհատական առաջնությունՌումինիա, Մամայա2020-06-01/2020-06-14
26Կադետների աշխարհի առաջնություն Մ08, Մ10, Մ12Վրաստան, Բաթում2020-10-18/2020-10-31
27Երևանի տղամարդկանց 90-րդ առաջնությունԵրևան, Շախմատի տուն2020-06-01/2020-06-10
28Երևանի պատանիների կիսաեզրափակիչ մրցաշար Մ10 և Մ12Երևան, Շախմատի տուն2020-01-25/2020-02-03
29Երևանի պատանիների եզրափակիչ մրցաշար Մ08-Մ16 և Ա10-Ա12Երևան, Շախմատի տուն2020-02-13/2020-02-22
30Եվրոպայի անհատական առաջնությունՍլովենիա, Պոդսետրտեկ2020-05-17/2020-05-30
31Դպրոցականների Եվրոպայի առաջնությունՀունաստան, Կրետե2020-04-02/2020-04-12
32Արագ և կայծակնային շախմատի Եվրոպայի առաջնությունԼեհաստան, Կատովիցե2020-12-03/2020-12-06
33Աշխարհի առաջին պարաօլիմպիկ խաղերՌԴ, Խանտի-Մանսիյսկ2020-07-29/2020-08-05
3444-րդ շախմատային օլիմպիադաՌԴ, Մոսկվա2020-08-05/2020-08-18
353-րդ «Երևան Օփեն» միջազգային մրցաշարՀայաստան, Երևան2020-06-09/2020-06-19